+48 884 659 548

Malowanie blachy i blachodachówki

Malowanie dachów z blachodachówki i blachy - wycena

Bezpłatna i niezobowiązująca wycena (na miejscu lub online), w trakcie której:

  • zaprezentujemy Państwu pełne informacje na temat renowacji,
  • przeprowadzimy ocenę stanu dachu,
  • udzielimy odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Jak przebiega malowanie blachodachówki

Wszystkie prace na dachu realizujemy z użyciem metod alpinistycznych przy zastosowaniu certyfikowanego sprzętu alpinistycznego firmy Petzl. Zapewnia nam to zarówno bezpieczeństwo, jak i precyzję wykonywanych działań.

Malowanie blachy

1. Ochrona miejsc wokół budynku, które mogą ulec zabrudzeniu (np. białe kamyczki itp.) lub innych wskazanych przez klienta obszarów.

2. Aplikacja na dach biodegradowalnego środka o właściwościach grzybobójczych i odtłuszczających w formie natrysku.

3. Czyszczenie dachu za pomocą spalinowych myjek wysokociśnieniowych o mocy do 500 bar, które skutecznie usuwają luźne stare powłoki oraz zabrudzenia. Następnie czyścimy rynny i spłukujemy całą powierzchnię. Po tym etapie dach jest odtłuszczony, pozbawiony zanieczyszczeń i gotowy do malowania.

4. Okrywanie folią wszystkich okien dachowych, paneli słonecznych i innych elementów wrażliwych na zabrudzenia farbą.

5. W przypadku występowania rdzy wszystkie ogniska korozji są przez nas dokładnie szlifowane do odpowiedniego poziomu przygotowania powierzchni.

6. Odpylanie dachu.

7. Nakładanie podkładu antykorozyjnego na wszystkie miejsca z korozją, które wcześniej zostały oszlifowane.

8. Aplikacja pierwszej warstwy farby w technologii natrysku bezpowietrznego.

9. Aplikacja drugiej warstwy farby również w technologii natrysku bezpowietrznego.

10. Posprzątanie po wykonanych pracach, usunięcie folii z dachu oraz otoczenia budynku.

Malowanie blachodachówki Dolny Śląsk

Blacha dachowa jest materiałem budowlanym, który służy do pokrycia dachu. Wyróżnia się dwa główne podziały blach dachowych – dzielimy je ze względu na użyty materiał: blacha miedziana, blacha stalowa (ocynkowana, powlekana, z pokryciem alucynkiem), blacha aluminiowa oraz ze względu na kształt: blacha na rąbek, trapezowa, falista, modułowa, płaska oraz profilowana – blacha trapezowa  i blachodachówka.

Aktualnie pokrycie dachu blachą to najtańsza z możliwych opcji zabezpieczenia budynku. Technologia w stosunku do poprzednich lat poszła mocno do przodu i aktualnie możemy wybierać w różnych wariantach kształtu i koloru pokrycia blachy. Należy jednak pamiętać, że to pokrycie dachowe wymaga szczególnej troski i dbałości. Blacha ma tendencję do mocnej pracy na dachu (rozszerzalność termiczna materiału) w ciągu całego roku. Warto co kilkanaście miesięcy sprawdzić stan wkrętów i mocowań poszczególnych modułów, ale również kontrolować czy na blasze nie postępuje rdza. To właśnie rdza jest najbardziej niebezpieczna dla tego typu pokrycia. Pojawia się ona szczególnie w zagłębieniach i na dachach stosunkowo płaskich, czyli wszędzie tam, gdzie woda ma trudności z odparowaniem i odpowiednim odprowadzeniem. Przy wyborze i zakupie blachy na dach nie warto sugerować się tylko ceną – materiał musi być odpowiednio gruby, co nada mu większej sztywności i wagi. Blacha powinna być też odpowiednio zabezpieczona ochronnymi warstwami. Tutaj najlepiej sprawdzi się dwustronnie wykonany ocynk i dodatkowe powłoki np. poliestrowe.

Jak przebiega malowanie blachodachówki - jakiej technologii używamy?

W przypadku wszelakich dachów blaszanych naszym początkowym najważniejszym zadaniem jest dobór odpowiedniego rodzaju i koloru farby pod preferencje klienta. Do wyboru mamy farby matowe, w półpołysku i w pełnym połysku. W kwestii doboru farb na dach blaszany jesteśmy stanowczy  – zawsze doradzamy odpowiednie farby rozpuszczalnikowe okrętowe najwyższej jakości. Tutaj najważniejszą kwestią jest sprawdzenie czy powłoka, którą położymy nie zareaguje z resztkami farby, które są aktualnie na dachu. Po próbach i ustaleniu koloru farby możemy przystępować do pracy.

Pierwszą czynnością jest odtłuszczenie powierzchni – natryskujemy na dach pianę o wysokim pH. Następnie przystępujemy do mycia wysokociśnieniowego. Nasze spalinowe myjki o mocy do 500 bar radzą sobie z każdym rodzajem zabrudzenia. Podczas tego procesu zrywamy również luźne kawałki starej powłoki. Po myciu dach jest spłukiwany przez nas. Po osuszeniu przystępujemy do szlifowania ognisk korozji (rdzy) na dachu. Jest to żmudna i ciężka praca, ale konieczna do uzyskania odpowiedniego efektu na lata. Następnie dach jest odpylany przez nas, a na oszlifowane wcześniej ogniska rdzy nakładamy specjalny i bardzo mocny podkład oparty na technologii czystych epoksydów.

Po wyschnięciu i utwardzeniu, oklejamy okna, panele fotowoltaiczne a następnie przechodzimy do natryskowego dwukrotnego malowania dachu w określonym kolorze i stopniu połysku. Malujemy pod ciśnieniem 230 bar najlepszym sprzętem na rynku. To gwarantuje, że dach po pomalowaniu wygląda lepiej niż nowy i będzie służył oraz spełniał swoją rolę na lata.

Malowanie blachodachówki Dolny Śląsk cena

Koszt malowania dachu z blachy jest uzależniony od wielu czynników, takich jak: kąt nachylenia dachu, stopień korozji na dachu, wybrany rodzaj farb przez klienta czy metrażu. W naszej ofercie posiadamy farby droższe i tańsze, tak aby każdy klient mógł dobrać powłokę na swoją kieszeń i pod swoje preferencje.

Zachęcamy do bezpłatnej, niezobowiązującej wyceny, podczas której przedstawimy wszystkie szczegóły, dobierzemy kolor i doradzimy wedle naszego doświadczenia.

Warto wspomnieć też o tym, że na naszą usługę udzielamy minimum 4 lat gwarancji! 

Malowanie blachodachówki
Malowanie blachodachówki Dolny Śląsk

To tylko niektóre zdjęcia przedstawiające nasze realizacje, po więcej

ALPINKOS Jakub Kosior

NIP: 612 181 39 52

Scroll to Top